П'ятниця, 03.07.2020, 19:46
Ви увійшли як Гість

Група "Гости"Вітаю Вас Гість
 

 

Головна | Реєстрація | Вхід| RSS

Положення про учнівське самоврядування у школі

 
Самоврядування - один з атрибутів демократичного устрою суспільства. Загальний зміст його зрозумілий, термін сталий і не викликає необхідності його тлумачення з різних позицій

Механізм утілення принципу самоврядування у практичній діяльності як за формами, методами, змістом, так і за рівнями та ступенем реалізації оцінюється не однозначно. Звернемось до практичного досвіду.

Учнівський сенат
Вищий представницький та розпорядчий орган учнівського самоврядування в школі.

Склад учнівського сенату
До складу учнівського сенату школи входять президенти та віце-президенти учнівських колективів 5-11-х класів.
 

Термін повноважень сенату
Один рік.

Примітки: за рішенням учнівських колективів термін повноважень учнівського сенату може бути встановлений на два роки
Порядок формування сенату
На початку кожного навчального року у класних колективах 5-11-х класів проходять вибори президентів і віце-президентів учнівських колективів, які за посадою є членами учнівського сенату школи.

Керівництво сенату
На першому засіданні сенатори обирають таємним або відкритим голосуванням президента сенату, який одночасно є учнівським президентом школи, а також його заступника - віце-президента сенату.

Президент
Очолює учнівський сенат школи, головує на його засіданнях, підписує всі рішення сенату, організовує їх виконання, представляє весь учнівський колектив школи (в адміністрації, при проведенні загальношкільних заходів і т. д.), нагороджує нагородами сенату
Віце-президент
Заміщує президента та виконує його обов'язки (у випадках його відсутності), відповідає за ведення протоколів засідань сенату, за оформлення всіх документів сенату (нагороди, листи й т. д.).
Примітки: сенатори можуть оголосити конкурс серед учнів 5-11-х класів на заміщення посад учнівського президента школи та віце-президента (положення про проведення конкурсу та терміни проведення конкурсу затверджуються на засіданні сенату). За підсумками конкурсу проводиться засідання сенату, на якому обираються президент і віце-президент.
 
Рішення сенату
Приймаються на засіданнях учнівського сенату та є обов'язковими для виконання всіма учнівськими колективами та органами самоуправління. Рішення сенату оформлюються у вигляді рішень, розпоряджень, наказів. Як правило, усі розпорядження та накази сенату приймаються спільно учнівським сенатом і директором школи.
Примітки: засідання сенату проходять за участю директора школи, його заступників. Засідання сенату проходять один раз на місяць, а також за необхідністю.
Повноваження учнівського сенату
Учнівський сенат школи розглядає та вирішує такі питання: організація та проведення загальношкільних заходів; заохочення та нагородження кращих учнів школи (за певні досягнення в навчанні, при проведенні всеукраїнських олімпіад, конкурсів, спортивних змагань за активну участь у громадській роботі тощо); організація чергування по школі (спільно з директором школи); затвердження єдиних режимних правил школи (спільно з директором школи); затвердження єдиних правил поведінки; учнів (спільно з директором школи); проведення заходів з метою підтримання відповідного санітарного стану школи, її території (спільно з директором школи); участь у розподілі коштів на витрати з метою організації роботи шкільного закладу (спільно з директором школи).
План засідань Сенату
Вересень: Про обрання президента та віце-президента сенату (таємне голосування). Про оголошення конкурсу серед учнів школи на заміщення посад директорів і заступників директорів виконавчих органів сенату - департаментів.

Вересень: Про призначення директорів департаментів та їх заступників (за підсумками конкурсу). Про затвердження плану роботи сенату та його департаментів. Про затвердження графіка чергування класних колективів по школі та положення про чергування по школі (спільне розпорядження сенату та директора школи). Про нагороди та заохочення кращих учнів школи (спільне рішення сенату та директора школи). Про проведення спеціального конкурсу "Головне неподобство школи" та затвердження положення про його проведення. Привітання сенату з нагоди Дня вчителя.
Жовтень: Про підтримання відповідного санітарного стану школи, закріплення шкільних дільниць за класними колективами (спільне розпорядження сенату та директора школи). Про єдині режимні правила роботи школи (спільне розпорядження сенату та директора школи). Про проведення урочистих заходів, присвячених визволенню рідного міста від німецько-фашистських загарбників (спільне рішення сенату та директора школи).
Листопад: Про затвердження єдиних правил поведінки учнів у школі (спільний наказ сенату та директора школи). Про заохочення та нагородження учасників всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів (спільне рішення сенату та директора школи). Про заходи учнівських колективів з підготовки школи до зимового періоду (спільне розпорядження сенату та директора школи).
Грудень: Про підсумки І-ІІ турів всеукраїнських олімпіад з навчальних дисциплін (спільне рішення сенату та директора школи). Про підсумки участі учнів школи у спортивних змаганнях за перший семестр (спільне рішення сенату та директора школи). Про виконання рішень сенату та директора школи щодо чергування учнівських колектив по школі, а також про підготовку до зимового періоду.
Січень: Про заходи з підготовки школи до сезону ремонтних робіт (спільне розпорядження сенату та директора школи). Про підсумки першого етапу конкурсу "Головне неподобство школи" та "Нагородження переможців". Про затвердження графіка чергування класних колективів по школі (спільне розпорядження сенату та директора школи) на другий семестр.
Лютий: Про виконання учнівськими колективами 7, 9, 11-го класів спільного наказу сенату та директора про єдині режимні правила роботи школи. Про проведення конкурсу "Кращий кабінет школи" (спільне розпорядження сенату та директора школи). Про святкування Міжнародного жіночного дня 8 березня.

Березень: Про виконання спільного розпорядження сенату та директора про підготовку до сезону ремонтних робіт (звіти класних колективів). Про попередні підсумки конкурсу "Кращий кабінет школи". Про виконання колективів 5, 8, 10-го класів спільного розпорядження сенату та директора школи про підтримання відповідного санітарного стану школи.

Квітень: Про роботу департаментів (звіти). Про заходи зі святкування Дня перемоги 9 Травня (спільне рішення сенату та директора школи).

Травень: Про підготовку до закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації (спільний наказ сенату та директора школи). Про використання коштів на підготовку та проведення ремонтних робіт і підготовку школи до нового навчального року (спільний наказ сенату та директора школи). Про нагородження та заохочення кращих учнів школи. Про підсумки спеціального конкурсу "Головне неподобство школи" та "Нагородження переможців". Про звернення учнівського сенату та директора школи до учнів та їхніх батьків щодо охорони життя та здоров'я під час літніх канікул.

Виконавчі органи сенату
Виконавчими органами учнівського сенату є департаменти, які утворюються з метою організації виконання рішень сенату та є органами учнівського самоврядування

Порядок формування
На засіданні учнівського сенату затверджуються перелік та обов'язки робочих органів - департаментів. На цьому ж засіданні оголошується конкурс на заміщення посад директорів департаментів та їх заступників, терміни проведення (2 тижні) та порядок підбиття підсумків конкурсу.
У конкурсі мають право брати участь учні, які бажають працювати в тому чи іншому департаменті, вони висувають свої кандидатури, розробляють програму діяльності відповідного департаменту на засідання сенату. На засіданні сенату його члени розглядають кандидатури та проекти їх діяльності та приймають відповідні рішення про призначення керівників департаментів та їх заступників, а також затверджують плани роботи департаментів.
 
Новопризначені керівники (директори) самостійно підбирають кандидатури виконавців, з якими вони мають бажання працювати та реалізовувати затверджені плани роботи.

Департаменти. Робочі органи учнівського сенату
Юстиції
Головні завдання: пропаганда правових знань.
Форма входу
Сьогодні...

Година
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Сайт існує

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 80
Міні-чат
Друзі сайту

Психологічний супровід освіти - м. Івано-Франківськ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2020 |